Aktualne szkolenia

  o-firmie  

 

Nowe terminy szkoleń - od zimy 2020-2021 - Taryfy dla wody i ścieków - punkt widzenia regulatora i jego krytyka.

 

 

Chwila refleksji: "wirusy wykonują swą niewinną, właściwą wirusom pracę. Nie ma powodu mieć jakichkolwiek zastrzeżeń do wirusów. Bez wątpienia prędzej czy później pojawi się jakaś desydencka grupa protestująca przeciw naruszaniu praw wirusów, będzie przed szpitalami powiewać pełnymi oburzenia hasłami na transparentach i atakować lekarzy usiłujących tępić wirusy" (Terry Eagleton, "Zło", 2012, s. 130).

 

 

 

 

 

 

 

  

Publikacje w przygotowaniu: 

Henryk Palarz, Co to to nie! – powieść w zaskakującej formie narracyjnej o kazirodczej siostrze na tle wolnych sądów (od sprawiedliwości) z naturalistycznym akcentem bezwstydnego potomka legendarnego Ramży, 2021.

Nowe publikacje:

Henryk Palarz w: Prawo energetyczne. Ustawa o odnawialnych źródłach energii. Ustawa o rynku mocy. Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Komentarz, M. Czarnecka, T. Ogłódek (red.) C. H. Beck, Warszawa 2020, 1489 str.  (praca zbiorowa z osiemnastoma innymi Autorami)

18212-prawo-energetyczne-ustawa-o-odnawialnych-zrodlach-energii-ustawa-o-rynku-mocy-komentarz

 

 

Henryk Palarz, Mendy i męty, Wrocław 2019, 248 stron, beletrystyka. 

Z okładki: Autor przyrządził niejednoznaczny etycznie koktajl zaprawiony nutą skandalu i groteski.

   Niedaleka przyszłość w czasach społeczeństwa rewanżystowskiego. Po sprytnym rozwiązaniu parlamentu w skład nowego obozu rządzącego wchodzi partia UltraPiS, która robi porządki „na dole”: policja otrzymując procent od grzywny porzuca rolę leniwca, a na tytułowych sprawców i skazanych czekają zaskakujące rodzaje kar i nowatorskich urządzeń.

  Sielanka kierownika zakładu wodociągowego zostaje przerwana wskutek dramatycznych wydarzeń osobistych i służbowych. Coraz trudniej mu tolerować działania silniejszych od niego graczy i wyłudzenia. Tymczasem rada miejska naciska na bezpartyjnego burmistrza, aby przygotował konkurs na najlepszy donos w gminie, zaś prokurator rejonowy ostrzy sobie zęby na kierownika za ośmieszenie w sprawie trupa w oczyszczalni ścieków. Kierownik wciąż ukrywa przed burmistrzem tożsamość jednego z pracowników…

Po kwadransie rozmowy z Joanną Kos-Krauze w Studiu Wajdy reżyser o mało nie wyrzuciła autora ww. powieści, nie odpowiadając „do widzenia”. Ale synopsis, treatment i logline scenariusza kazała zostawić!:-)

mendy

 

 

 

 

Henryk Palarz, Chłopiec z sygnetem, Wrocław 2018, 642 str. (beletrystyka, fantasy)

Już w sprzedaży w EMPiK, Matras, Świat Książki i in. Pełna przygód i humoru siedmioczęściowa powieść o przyjaźni dla dziecka 10+. Wodociągowcy z niepokojem zauważą, że przez studzienki i urządzenia kanalizacji deszczowej można dostać się do świata w którym rządzi inteligentny zwierz, zaś woda z hydrantu służy do zgoła innego celu.

Zob. fragment niepublikowanej wersji scenariuszowej 

 

okładka front

 

 

Henryk Palarz, Umowa o dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, Warszawa 2017, Wolters Kluwer


umowa-o-zaopatrzenie-w-wode-lub-odprowadzanie-sciekow 300x423 FFFFFF pad1

 

  

   

 

INNE AUTORSKIE NOWOŚCI KSIĄŻKOWE: 

 

"Umowa kompleksowa sprzedaży ciepła w prawie energetycznym", Wolters Kluwer, Warszawa 2016. Książka została nominowana do nagrody regulacyjnej Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego CARS 2017 oraz 2019

Lista bazowa nominowanych

 

 

 

 

Nielegalny pobor wody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

"Nielegalny pobór wody i nielegalne odprowadzanie ścieków. Aspekty prawne", wyd. LEX Wolters Kluwer, Warszawa 2015

 

  40449127 3 przylaczenie-do-sieci-wodociagowo-kanalizacyjnej-aspekty-prawne 800x1351 FFFFFF pad   

"Przyłączenie do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Aspekty prawne", wyd. LEX Wolters Kluwer, Warszawa 2015

 

  paragraf-3d
INFRASTRUKTURA Henryk Palarz         ul. Łączna 1A/27, 40-236 Katowice         tel./fax: (32) 255 74 20         tel.kom.: 0 500 228 551