Aktualne szkolenia

o-firmie

Nowe terminy szkoleń - od zimy 2020-2021 - Taryfy dla wody i ścieków - punkt widzenia regulatora i jego krytyka.

Chwila refleksji: "wirusy wykonują swą niewinną, właściwą wirusom pracę. Nie ma powodu mieć jakichkolwiek zastrzeżeń do wirusów. Bez wątpienia prędzej czy później pojawi się jakaś desydencka grupa protestująca przeciw naruszaniu praw wirusów, będzie przed szpitalami powiewać pełnymi oburzenia hasłami na transparentach i atakować lekarzy usiłujących tępić wirusy" (Terry Eagleton, "Zło", 2012, s. 130).

Publikacje w przygotowaniu:

Henryk Palarz, Co to to nie! – powieść w zaskakującej formie narracyjnej o kazirodczej siostrze na tle wolnych sądów (od sprawiedliwości) z naturalistycznym akcentem bezwstydnego potomka legendarnego Ramży, 2021.

Nowe publikacje:

Henryk Palarz w: Prawo energetyczne. Ustawa o odnawialnych źródłach energii. Ustawa o rynku mocy. Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Komentarz, M. Czarnecka, T. Ogłódek (red.) C. H. Beck, Warszawa 2020, 1489 str.  (praca zbiorowa z osiemnastoma innymi Autorami)

18212-prawo-energetyczne-ustawa-o-odnawialnych-zrodlach-energii-ustawa-o-rynku-mocy-komentarz

Henryk Palarz, Mendy i męty, Wrocław 2019, 248 stron, beletrystyka.

Z okładki: Autor przyrządził niejednoznaczny etycznie koktajl zaprawiony nutą skandalu i groteski.

Niedaleka przyszłość w czasach społeczeństwa rewanżystowskiego. Po sprytnym rozwiązaniu parlamentu w skład nowego obozu rządzącego wchodzi partia UltraPiS, która robi porządki „na dole”: policja otrzymując procent od grzywny porzuca rolę leniwca, a na tytułowych sprawców i skazanych czekają zaskakujące rodzaje kar i nowatorskich urządzeń.

Sielanka kierownika zakładu wodociągowego zostaje przerwana wskutek dramatycznych wydarzeń osobistych i służbowych. Coraz trudniej mu tolerować działania silniejszych od niego graczy i wyłudzenia. Tymczasem rada miejska naciska na bezpartyjnego burmistrza, aby przygotował konkurs na najlepszy donos w gminie, zaś prokurator rejonowy ostrzy sobie zęby na kierownika za ośmieszenie w sprawie trupa w oczyszczalni ścieków. Kierownik wciąż ukrywa przed burmistrzem tożsamość jednego z pracowników…

Po kwadransie rozmowy z Joanną Kos-Krauze w Studiu Wajdy reżyser o mało nie wyrzuciła autora ww. powieści, nie odpowiadając „do widzenia”. Ale synopsis, treatment i logline scenariusza kazała zostawić!:-)

mendy

Henryk Palarz, Chłopiec z sygnetem, Wrocław 2018, 642 str. (beletrystyka, fantasy)

Już w sprzedaży w EMPiK, Matras, Świat Książki i in. Pełna przygód i humoru siedmioczęściowa powieść o przyjaźni dla dziecka 10+. Wodociągowcy z niepokojem zauważą, że przez studzienki i urządzenia kanalizacji deszczowej można dostać się do świata w którym rządzi inteligentny zwierz, zaś woda z hydrantu służy do zgoła innego celu.

Zob. fragment niepublikowanej wersji scenariuszowej

okładka front

Henryk Palarz, Umowa o dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, Warszawa 2017, Wolters Kluwer

umowa-o-zaopatrzenie-w-wode-lub-odprowadzanie-sciekow 300x423 FFFFFF pad1